23è Minifestival de Música Independent de Barcelona

Història Minifestival de Música Independent (1995 / 2017)

11001690_945415612135879_8895740456557803294_o
XXII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (La CAPSA del Prat / Les Basses,  2017) :  LUKE HAINES (UK) – HELEN LOVE (UK) – FALSE ADVERTISING (UK) – SALAD UNDRESSED (UK) – CRISTINA QUESADA (Fuerteventura) – PAVVLA (Barcelona) – PABLO RÍOS (Bilbao) –  LINDA GUILALA (Vigo) – ANA BEJAR (Madrid) – ÚLTIM CAVALL (Barcelona) – NELEONARD (Barcelona) – ZELIG (Hospitalet) – CHAMIZO (Barcelona) – NICE MAN (El Prat) – BALANCÍ (Barcelona) – JUGANDO CON KURT (Barcelona) 

XXI MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (La CAPSA del Prat / Les Basses,  2016) :  THE POPGUNS (Londres) – EMMA POLLOCK (Glasgow) -DESPERATE JOURNALIST (Londres) –  AUTOUR DE LUCIE (Partís) – THE CATENARY WIRES (Londres) – ALEXANDRE LACAZE (Granada) – STAR HORSE (Estocolm) – KINSALE (Terrassa) – DIE KATAPULT (Barcelona) – HER LITTLE DONKEY (Barcelona) – EX_CÉNTRIC (Barcelona) – SEA LION (Estocolm) – ALONDRA GALOPA (Màlaga) – JESSICA & THE FLETCHERS (Barcelona) – ROMBO (Barcelona) – OBRIGADA (El Vallés)

XX MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses,  2015) :  THE CLOSE LOBSTERS (Scotland) – MICHEL CLOUP DUO (France) – THE MANHATTAN LOVE SUICIDES (UK) – THE SCHOOL (UK) – LINDA GUILALA (Vigo) – THE DOUBLE SHAME (Girona) – LA LEGENDARIA FAMILIA STINSON (Barcelona) – THE FADED FLOWER (Barcelona) – ANA BEJAR (Madrid) – XESCA FORT (Vilanova) – ESTEVE MASCLANS BAND (Barcelona) – JULES (Barcelona) – FLANAGAN (Mataró) – RETIRADA! (Barcelona) – CAPÍTULO 7 (Barcelona)

XIX MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT  (Les Basses 2014) : DRUGSTORE (UK) – THE ELECTRIC SOFT PARADE (UK) – NICK GARRIE (UK) – BAND À PART (Madrid) – AUSELLS  (Bcn) – MARIONA AUPÍ (Bcn) – THE YELLOW MELODIES (Murcia) – ZELIG (Hospitalet) THE MODERN POPPERS (Bcn) – BARBOTT (bcn) – THE XARROTS (Bcn)

XVIII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2013) : THE PRIMITIVES (UK) – AMOR DE DÍAS (UK) – PLEASANT DREAMS (Castellò) – COFFEE&WINE (Madrid) – LES ATXES (Bcn) – XIU XIU PLÀSTIC (Bcn) – THE TREES (bcn) – GERARD CIVAT I ELS CIVETS (Bcn) – ZELIG (l´Hospitalet) – THE MISSING LEECH (Bcn)

XVII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (CAT 2012) : DARK DARK DARK (USA) · ALASDAIR ROBERTS (UK) · SARAH NIXEY (UK) · ALPHABET BACKWARDS (UK) · LAETITIA VELMA (FRANCE) · ANÍMIC (BCN) · ELS NENS EUTRÓFICS (BCN) · MISS Q (BCN) · NATURALESA SALVATGE (BCN)

XVI MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (CAT 2011) : DAKOTA SUITE (UK) · MAGNAPOP (USA) · STANDARD FARE (UK) · NICK GARRIE (UK) · PETE FIJALKOWSKI & TERRY BICKERS (UK) · FIRST AID KIT (BCN) · SALONICA (BCN) · LE PIANC (BCN) · PLOU · TRIULET · VERA WENZEL · PETRUS

XV MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (La Fontana 2010) : LUKE HAINES (The Auteurs) UK – MARK GARDENER (Ride) UK – ANTONIO ARIAS (Granada) – REBECCA GATES (USA) – EMILY JANE WHITE (USA) – MUJERES (Bcn) – THE LAST 3 LINES (Bcn) – MINIMAL (Bcn) – TWO DEAD CATS (Girona) – NACHO UMBERT (Barcelona) – HANS LAGUNA – KANA KAPILA – LIANNALLULL – SAMITIER – LAS PINITOS

XIV MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Sala Apolo 2009) : CRANES (U.K.) – CHRIS CACAVAS ORCHESTRA (GER) – HUGO RACE (Austràlia) – ALLY KERR (Glasgow) – LEMURIPOP (Madrid) – SANTA N (Barcelona) – ELECTROTOYLETS (Cadaqués) – ZONA NEGATIVA (Barcelona) – ELS AMICS DE LES ARTS (Girona) – REBERY (Barcelona) – L´ATELIER (Barcelona) – THE NOT KNOWING (Barcelona) – THE SINGELTONES (Barcelona)

XIII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2008) : DAMIEN JURADO (USA) – DOT ALLISON (U.K.) – CHRIS AND CARLA (USA) – PAULA FRAZER (USA) – CHRIS BROKAW (USA) – ABRAHAM BOBA (BCN) – ESTRATEGIA LO CAPTO (BCN) – POL AND SONORA (BCN) – OLIVIA DE HAPPYLAND (Madrid) – EL GUISANTE MÁGICO (BCN) – DISMENSIONEL (BCN) – RUIDO BLANCO (BCN) – INTERNET 2 (BCN)

XII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2007 ) : DAYNA KURTZ (USA) – BEEZEWAX (NOR) – THE BITTER SPRINGS (U.K.) – CONXITA (BCN) – DAMON AND NAOMI (USA) – EEB BARZELAY – CLEM SNIDE ( USA) – THE FRANK AND WALTERS (U.K.) – PANDO (zaragoza) – NESTOR MIR Y LAS POTENCIAS DEL ESTE (València)

XI MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2006)BETTIE SERVEERT (Amsterdam) – LAURA VEIRS (Seattle) – TARA JANE O´NEIL (Portland) – MOCK ORANGE (Indiana) – H-BURNS (Paris) – PULL (Madrid) – NISEI (Barcelona) – EMMA GET WILD (València) – ESTOIKOV (Madrid) – MINIMAL (Barcelona)

X MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2005) : DARREN HAYMAN – Hefner (Londres) – LOWGOLD (Manchester) – HALEY BONAR (Minneapolis) GOLDRUSH (Londres) SIWEL(Barcelona) – LOS CARRADINE (Barcelona) – GARZÓN (Madrid) – PETER LOVEDAY (Barcelona) – SIWEL (València) -THE MOON MEN (Barcelona)  

IX MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2004)THE TRASH CAN SINATRAS (glasgow) – THE CLIENTELE (london) – KLANG (london) – MIST (amsterdam) – BIRD (london) – RODDY HART (glasgow) – FINE! (bcn) – THE WINNERYS (Madrid) – LOS GLOSTERS (Tarragona) –  GLISSANDO (Barcelona) – THE LINN YOUKI PROJECT (Barcelona)

VIII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Les Basses 2003) : NICE MAN (Glasgow) – ANGELOU (Londres) – TENDER TRAP (Londres) – POLAR (València) – TUESDAY AFTERNOON (Barcelona) – MADEE (Cabrils) . NO NEO (Barcelona) – SILVERSISTER (Barcelona) – CHEWBACCA´S (Valècia) – BUBBLES (Barcelona) – DJ ROJIBLANCO (Madrid)

VII MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (La Bàscula 2002) :   SING SING (London) – THE RELICT (London) – FINE! (Barcelona) – ORLANDO (madrid) – LES TRÈS BIEN ENSEMBLE (Barcelona) – LA FARMACIA ELECTRICA (Barcelona) – ELS HIDROMURS (Girona) –  VACACIONES (Murcia) – THE LIBS (Barcelona)

VI MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Sala Apolo 2000) : POLAK /uk/ – DAR FUL FUL (santiago de compostela) – GASCA (bcn)

V MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Sala Màgic, 1999) : THE LITTLE RABBITS (France) –  VACACIONES (Múrcia) – ALIAS GALOR (Vilanova i La Geltrú) SUKIYAKI (Madrid)

IV MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Sala Màgic 1998) : VENAS PLUTON (Madrid) – CECILIA ANN (Granada) – LOVE OF LESBIAN (Barcelona) – UP TO YOU (Barcelona)

III MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENTL (Sala Màgic 1997) :  ALIAS GALOR (Vilanova) – CABEZA BORRADORA (Tenerife) – LULLABY (bcn) – THE DOUBLE SHAME (bcn) – THE GOODBYES (Ourense)

II MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (La Bàscula 1996) :  ORÄNGE (Barcelona) – CRANK (Madrid) – ESPECIE SUB (Granada) – GALLYGOWS (Barcelona)

I MINIFESTIVAL DE MÚSICA INDEPENDENT (Sala Nitsa 1995) : LOS EXPLOTARON (Zamora) – HELLY (Terrassa) – K USATS (Barcelona)
Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s